صنایع فلزی صنیع سازه - خبر : افزایش قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه

افزایش قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه

چهارشنبه 11  مرداد 1396ساعت , 29 : 00 : 08
افزایش قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه

به گزارش پایگاه تحلیلی مرکزآهن طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۰ ماه ژوئیه، بازار قیمت میلگرد ترکیه با افزایش میزان تقاضا این محصول در جنوب شرقی آسیا، تقویت شده است.

 افزایش قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه به علت افزایش تقاضابه گزارش پایگاه تحلیلی صنیع سازه طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ ۲۰ ماه ژوئیه، بازار قیمت میلگرد ترکیه با افزایش میزان تقاضا این محصول در جنوب شرقی آسیا، تقویت شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۴۷۰-۴۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که حداقل دو کارخانه بزرگ تولید فولاد کشور ترکیه ۵۰۰۰۰ تن میلگرد به جنوب رقی آسیا به قیمت ۴۶۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته فروخته اند. هم چنین اخیرا اخبار پراکنده ای راجع به صادرات میلگرد از سوی کشور ترکیه به همین منطقه به قیمت ۴۷۰ دلار به ازای هر تن شنیده می شود. در عین حال، بازار میلگرد آمریکا، خاورمیانه و شمال آفریقا در حال حاضر آرام بوده و قیمت ها اکثرا ثابت مانده اند. اخبار رسیده حاکی از آن است که بازار داخلی میلگرد مناطق آمریکا و منا در حال حاضر ثابت بوده. اجرای بخش ۲۳۲ قانون تجارت آمریکا در حال حاضر بسیار مهم بوده و صحبت های زیادی راجع به عملی شدن آن شده است. با عملی شدن این قانون کشور ترکیه میزان میلگرد کم تری را به این کشور صادر می کند و همین امر بر بازار داخلی ترکیه و قیمت میلگرد تاثیرگذار خواهد بود.

ممکن است زمان زیادی برای تصمیم گیری تصویب این قانون سپری گردد. هنوز مشخص نیست که رییس جمهور آمریکا می خواهد چه اقدامی انجام دهد اما به نظر می رسد که وی در نظر دارد اقدامات امنیتی جدیدی برای تولیدکنندگان داخلی و مصرف کنندگان اجرا کند. با این حال قیمت سیم مفتولی صادراتی طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد صاداراتی به میزان ۴۸۰-۴۷۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. 


نظرات کاربران

  • تا به حال هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است.

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
متن نظر :
CAPTCHA Image
کد امنیتی داخل تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.